SPECTROTEST

V roce 1979 vyvinula firma SPECTRO první SPECTROTEST. Pojem "Spectrotesting" , který se stal celosvětovým termínem v oblasti analýzy materiálu, dokazuje nepřekonatelný úspěch tohoto systému. S novým SPECTROTESTEM firma nejen pokračuje v této tradici, ale přivádí zcela nový směr v analytické oblasti, v oblasti přístupu k zákazníkovi a celkové flexibilitě. Nová generace SPECTROTESTU byla zcela od základu přeprojektována. Všechny stávající komponenty byly nahrazeny za použití inovovaných technologií, využívajících nových standardů a umožňujících produkci lehkých a odolných přístrojů, jenž podporují operátora ve všech myslitelných činnostech spojených se zkoušením materiálů.

Přístroj má rychle a jednoduše vyměnitelnou jiskřicí pistoli, přičemž ta standardní se používá pro rychlé třídění a identifikaci materiálů pod obloukovým výbojem, nebo pro přesnou analýzu pod argonem a jiskrovým výbojem. Prvky P, S, Sn, B včetně N ( např. u Duplexních ocelí ) jsou měřeny pistolí se speciální UV optikou. Přívodní kabel je 4 (8-mi) metrový. Součástí přístroje mohou být adaptéry pro měření malých vzorků a různých geometrických tvarů. Společně i s elektrodou jsou jednoduše a rychle vyměnitelné a to bez použití dalších nástrojů. Ergonomický design dovoluje s přístrojem pracovat ve vzpřímené pozici, což je ideální pracovní výška pro uživatele.

Srdcem tohoto spektrometru je speciální optický systém, v provedení, které bylo dříve dostupné jen v laboratorních přístrojích, zajišťující výjimečnou přesnost, stabilitu a robustnost, cíleně vyvinutou pro mobilní použití. V této konstrukci jsou optické komponenty, jako je holografická mřížka, CCD detektory kompletně chráněny před prachem a otřesy. Neméně podstatnou částí je logický systém ICAL (Inteligentní Kalibrační Logika), který neustále monitoruje a kontroluje správné nastavení spektrometru v závislosti na vlivu okolního prostředí. To eliminuje zejména čas, který je nutno strávit při rekalibraci, která se musí dělat vlivem změn okolního prostředí. Spektrometr používá jen jeden kontrolní-nastavovací vzorek!

Přístroj je mimo jiné vybaven i softwarem APF Plus, kdy na začátku měření spektrometr provede automatickou volbu báze a pak výběr odpovídajícího analytického programu. To je funkce umožňující to, že přístroj sám identifikuje , který analytický program zvolit pro měření neznámých materiálů. Program pracuje pod systémem Windows 7. Jelikož je přístroj vybaven CCD detektory, které snímají celé spektrum vlnových délek najednou, umožňuje to kdykoli definovat a přidat jakýkoliv analytický kanál, nebo i celou bázi a to i v pozdější době, kdy to zákazník mnohdy potřebuje.

SPECTROTEST dovoluje identifikaci, třídění a analýzu materiálů prakticky kdekoliv na místě, díky praktickému modulu s bateriemi, jenž dovoluje až několik set jiskření na jedno nabití.

Hlavní přednosti:

Nový, větší 15" displej

 - naměřené výsledky jsou nyní čitelné z mnohem větší vzdálenosti

Modifikovaná ICAL

 - patentovaná metoda rekalibrace monitoruje správný stav měřícího systému nezávisle na ovlivnění okolního prostředí. Eliminuje časovou náročnost na klasickou rekalibraci a vyžaduje meření pouze jediného tzv. ICAL vzorku pro všechny analytické programy, na který je nyní připravena nová schránka

Integrované PC s Windows 10 s WLAN, BT, 2xLAN, 2xUSB, 1xVGA a seriovým portem

SPECTRO Metal Database

- integrovaná databáze všech běžných materiálů, vč. mechanických vlastností, detailů o tepelném zpracování, namáhání a další

Nová verze měřícího SW

Nové, lehčí a tenčí měřící pistole

- standardní a UV pistole (pro měření C, P, S a N) pro režim Oblouk/Jiskra

- jednoduše vyměnitelné adaptéry (není nutnost žádných nástrojů)

Nový typ Plazmového generátoru umožnuje dosáhnout opět přesnější a reprodukovatelnější výsledky

Bateriový provoz umožňuje provést až několik set měření

 

Kategorie

  • Jiskrové spektrometry
  • Ruční a mobilní spektrometry

Aplikace

  • Analýza chemického složení kovových materiálů
  • Třídění materiálů

Odvětví

  • Chemický průmysl
  • Kovozpracující průmysl
  • Výzkum a vývoj

Výrobce

  • Spectro Analytical Instruments

(c) 2011 - 2024 Copyright SPECTRO CS, s.r.o.